איך לבחור שטיחים

 

שטיחים שטיחים.. איך לבחור שטיחים?

פריט טקסטילי שאף בית לא שלם בלעדיו. אם אין לכם אלרגיה לאבק אז אין לכם ממש תירוץ  למה לא לשלב אותו בביתכם. ואפילו לאלרגים יש פתרונות יצירתיים. למשל, שטיחי פי ויסי, קלים לניקוי ולא צוברים אבק. אמנם אין להם את הרכות של השטיח, אבל זה מכניס צבע ועומק לחלל. 

 

עולם השטיחים הוא עשיר ונרחב ונחלק לשטיחי עבודת יד ושטיחי מכונה. מי שמחזיק בדבר האמיתי- שטיחי עבודת יד, יודע שערכו עולה עם הזמן ואין תחליף ליופי והייחודיות שלו. הדוגמאות נדירות ולא חוזרות על עצמן ואם ניכסתם לעצמכם שטיח כזה, רוב הסיכויים שאין הרבה אם בכלל עוד שטיח כמו שלכם.

האופציה הנגישה יותר היא שטיחי מכונה. היתרון הוא גם בתחזוקה בשל העובדה שהסיבים ברובם סינטטים. הם רחיצים יותר מצמר, כותנה או משי שמרכיב את שטיחי עבודת היד. היתרון הנוסף הוא הנגישות במחיר. זה מאפשר החלפת השטיחים בלי ייסורי מצפון ולרענן כל כמה שנים את הבית. 

 

כמה טיפים לבחירת שטיחים על מנת שלא תוותרו על התענוג…

  • אין לך חדר גדול? שטיח הרצפה לא צריך להיות גדול, הניח שטיח עגול וחמוד מתחת לכורסה או במעבר לחדרי השינה.
  • בבחירת שטיח קחו בחשבון: גודל השטח. בדרך כלל אם יש ספק, "הגדל יותר" הוא הכלל בשטיחים! הבחירה הטובה ביותר היא תמיד להניח את הרהיטים על השטיח, עם זאת, שטיחים גדולים ומקוריים עלותם גבוהה. ואני תמיד מעדיפה שטיחים מקוריים בניראות והאותנטיות.
  • רוב החנויות מאפשרות לבדוק את השטיחים בבית. אם אתם לא בטוחים, תמיד אפשר לקחת 2/3 שטיחים לנסיון בבית ולבדוק בשטח.

שטיח מכניס חמימות לכל חדר וירים אותו בכמה רמות. צריך לבחון את החלל שלכם. האם הריהוט בהיר ורגוע?- ייתכן ששטיח צבעוני ועמוס בפרטים יקפיץ את המראה החסר. וכמובן גם ההפך – אם ישנו ריהוט צבעוני ועומס פריטים בחלל, אזי נאזן את המראה הכללי באמצעות שטיח בהדפס רגוע.

ליעוץ איך לבחור שטיחים מתאימים לבית ועוד פרטי עיצוב לבית צרו קשר 

 

Tags: