הום סטיילינג לעומת עיצוב פנים

מה זה הום סטיילינג?

הום סטיילינג הוא תחום חדש יחסית בישראל התופס תאוצה בשנים האחרונות, ומכונה גם “הלבשת הבית”. הום סטיילינג מתייחס למעין ‘מתיחת פנים’ שנעשית לחדר מסוים או לבית כולו כדי ליצור מראה חדש, מרענן ומעניין. הום סטיילינג לא דורש שינוי במבנה הקירות הפנימיים והוא מתרכז בעיקר בתכולת הדירה ובשינוי סדר הפריטים והריהוט, רכישת פריטים חדשים ושדרוג הקיימים, כדי ליצור מראה שונה לגמרי בחלל. תהליך הום סטיילינג אינו כרוך בשינוי ראדיקלי וקיצוני מדי הדורש שבירת קירות, אלא מתרכז בעיקר בריהוט, אקססוריז, צבע ופריטי טקסטיל. כחלק מעקרונות ההום סטיילינג נוכל לציין:

  • טשטוש אלמנטים או הבלטתם בחלל תוך שימוש בטכניקות שונות של עולם העיצוב.
  • הכנסת צבעים חדשים לחלל באמצעות רהיטים ופריטים חדשים בבית.
  • מיקום מחודש של הריהוט בבית ושילוב פריטים חדשים המשלימים אחד את השני בהרמוניה.
  • חומרי גלם וגימורים קטנים שיוצרים שינוי ממוקד וגורמים לשינוי במראה הכללי של חלל כמו פרזולים, שימוש בקרמיקות, פסיפסים וכו’.
  • חידוש רהיטים ישנים – הום סטיילינג יכלול פעמים רבות שימוש בריהטים קיימים ושיפוץ שלהם. כך למשל, כיסא נדנדה ישן יכול להפוך לכיסא וינטג’ מרהיב ולפריט היסטורי בחלל החדר שיכול לקבוע את הטון העיצובי של החלל כולו.

אך אם צריך ניתן לשלב בין שניהם יש לי קולגה שהיא אדריכלית וגם מעצבת פנים , הייתי שותפה בהרבה פרוייקטים גדולים שמשלבים את תוכניות האדריכל איפה שצריך.

 

מה זה עיצוב פנים?

עיצוב פנים אינו תחום נפרד לחלוטין מהום סטיילינג, ואין ספק שיש אלמנטים חופפים רבים מהם נובע הבלבול בין המושגים. עיצוב פנים כולל בתוכו הום סטיילינג אבל לא רק. במסגרת שיפוץ, תפקידו של מעצב הפנים יהיה לרוב זהה לתפקידו של אדריכל: בניית תכנית אדריכלית לפי צורכי הלקוחות, גיבוש כתב כמויות, ליווי השיפוץ וליווי הלקוחות ברכישת המוצרים. בשונה מאדריכלים, למעצבי פנים הסמכה רק לתכנון פנימי של הבית, בעוד שלאדריכלים מוסמכים לתכנונים בקנה מידה גדול יותר.

ישנם סוגים שונים של הכשרות שבסופן ניתן לקבל תעודת מעצב פנים. ישנם מעצבי פנים שסיימו שלוש-ארבע שנים במוסד אקדמי, וסיימו עם תואר אקדמי ותעודה המקנה להם את האפשרות לעצב חללי פנים. ישנם מעצבי פנים בוגרי קורסים שונים שבסופם קיבלו תעודה. כדאי לדעת כי ישנם קורסים ברמות שונות ובמידות העמקה שונות, כאשר מומלץ לבדוק מהי ההכשרה של המעצב הנבחר ומהו היקף הניסיון שלו. בשל החפיפה בין התחומים, ישנם הרבה מעצבי פנים המבצעים גם פרויקטים של הום סטיילינג.

נלקח מאתר שיפוצים פלוס